top of page

Арт-об'єкт: Розуміння магнетизму

арт-об'єкт діон україна
Арт-об'єкт від Діон Україна

Арт-об'єкт - це витвір мистецтва, створений з певним завданням, що часто виходить за рамки класичної скульптури або інсталяції. Він може бути фізичним об'єктом або світловим шоу, але завжди наповнений глибоким змістом та емоціями. Створення арт-об'єктів — це процес, де митці обирають матеріали та методи роботи, щоб висловити ідею та привернути увагу публіки.

Функції арт-об'єкта різноманітні. Він може бути центром уваги у громадському просторі, стати пам'яткою чи точкою тяжіння. У процесі виготовлення арт-об'єкта вирішуються багато питань: від концепції та дизайну до бюджету та оформлення. Ці об'єкти часто стають основою для фотозон, створюють атмосферу і навіть можуть бути засобом залучення жителів міст у творчий процес.

Сучасне мистецтво не стоїть на місці, і арт-об'єкти — яскравий приклад тренду, який набуває все більшого значення у міському та культурному ландшафті. Через своє мистецтво автори передають філософські думки, діляться особистим сприйняттям світу та задають теми для суспільних розмов.

Види арт-об'єктів:

Тип

Опис

Арт-інсталяції

Тимчасові чи постійні проекти, які часто інтегровані в міський простір. Вони можуть бути інтерактивними, включати мультимедійні елементи та створювати соціальний резонанс.

Графіті

Мистецтво, створене з використанням стін як полотна часто містить соціальні або політичні послання. Це популярна форма паблік-арту, яка дає художникам можливість обговорювати актуальні теми.

Паблік-арт

Мистецтво у громадських просторах, спрямоване на взаємодію з аудиторією поза традиційних галерей і музеїв. Воно може бути як скульптурою, так і твором прикладного мистецтва.

 

Стратегії створення арт-об'єктів: від міської культури до бізнес-брендингу

арт-об'єкт пегас софіївка
Арт-об'єкт "Пегас, що біжить по воді" - Силует Пегаса, що розправив крила та готовий до взльоту

Арт-об'єкти виконують важливі комунікативні та естетичні функції як у міській інфраструктурі, так і у бізнесі. Їх створення спрямоване на досягнення специфічних цілей, і методи реалізації можуть відрізнятися залежно від контексту.

У містах арт-об'єкти часто використовуються для пожвавлення публічних просторів, створення центрів уваги на площах або фотозон у рамках міських свят. Вони можуть бути візуалізацією культурної спадщини або сучасних тенденцій, покращуючи міське середовище і роблячи його більш привабливим для мешканців та туристів. Міські арт-об'єкти стають своєрідними декораціями, що покращують естетику мегаполісу, підтримуючи при цьому міську інфраструктуру.

Для бізнесу арт-об'єкти часто виконують функцію просування бренду. Створюючи індивідуальні на замовлення виготовлені арт-об'єкти, компанії прагнуть зміцнити свій імідж, привертаючи увагу до своєї діяльності через оригінальне оформлення торгових або житлових комплексів. Ці об'єкти можуть бути інтегровані в рекламні кампанії, стаючи ефективним інструментом для інформаційного посилу та елегантного дизайну, що підкреслює якість та стиль бренду.

Різниця у створенні арт-об'єктів для міст та для бізнесу також полягає у масштабі та функціональності. Міські арт-об'єкти найчастіше більші та орієнтовані на тривалий вплив на широку аудиторію, тоді як бізнес-орієнтовані проекти можуть бути більш нюансованими та слугувати конкретним маркетинговим цілям.

Мистецтво арт-об'єктів для бізнесу та міст тісно пов'язане з культурним контекстом та місцевою ідентичністю. Кожен арт-об'єкт, чи то в мегаполісі, чи на території торговельного центру, стає унікальним твором, створеним на замовлення для досягнення конкретних емоційних та комунікативних ефектів. Ефективність такого підходу підтверджується увагою та інтересом аудиторії, що важливо для громадських місць та для приватних комерційних проектів.

 

Сучасні арт-об'єкти Діон у Національному дендрологічному парку «Софіївка»

арт-об'єкт пегас
Арт-об'єкт "Пегас, що біжить по воді" в парку Софіївка, Діон Україна

У мальовничих куточках Національного дендрологічного парку «Софіївка» розкинулися скульптури, створені колективом Діон Арт Україна, які вносять у ландшафт чарівну загадку сучасного мистецтва.

Однією з перлин колекції є інсталяція «Пегас, що біжить по воді», що магічно ширяє на поверхні води. Цей арт-об'єкт, виготовлений з блискучої оцинкованої сталі, покритої автомобільною фарбою та захисним лаком, втілює мрію про політ. Силует Пегаса, який розправив крила і готовий до зльоту, пожвавлюється ввечері м'яким світлом, яке грає на водній гладі, створюючи ілюзію руху та свободи.

арт-об'єкт полігон софіївка
Арт-об'єкт "Полігон Софіївка", Діон Україна

Не менш вражає «Полігон Софіївка», що височіє у вхідній групі парку. Цей арт-об'єкт, виконаний з нержавіючої сталі та пофарбований у зелені відтінки, що символізують природу, стає епіцентром світлового шоу ночами. Потужний RGB світильник, встановлений усередині, заливає навколишній простір зеленим світлом, а лінійні світильники на кожній межі інсталяції танцюють у такт музиці, створюючи ефект видовища, що хвилює.

Обидва арт-об'єкти вплітають у тканину паркового ландшафту не лише унікальний дизайн та високотехнологічні рішення, а й дух сучасного мистецтва, запрошуючи відвідувачів насолодитися не лише природою, а й людською творчістю, що відображає прагнення краси та гармонії.

Comments


bottom of page